CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE ARCHITEKTA WNĘTRZ? 

Kupno domu czy mieszkania to trudna i ważna decyzja w naszym życiu. Gdy już przebrniemy przez ten etap, poczujemy radość i ulgę z posiadania własnego kąta, okazuje się, że najtrudniejszy etap jeszcze przed nami – urządzenie wnętrza.  Pomocnej dłoni warto szukać u architekta wnętrz, ale jak go wybrać? 

Rynek architektów wnętrz jest duży, ale równie różnorodny stylistycznie, cenowo i jakościowo, dlatego wybór musi być dokładnie przemyślany. 

Jedną z dróg doboru projektanta jest polecenie wśród grona znajomych, którzy korzystali z usług aranżacji wnętrza. Warto zapytać o opinię na temat współpracy, a także jeśli jest możliwość – osobiście ocenić efekty pracy projektanta, odwiedzając dom i jego wnętrze. 

Metodą poszukiwania odpowiedniego biura architektury wnętrz są także portale wnętrzarskie, fora dyskusyjne oraz media społecznościowe – warto poszukać opinii, publikacji lub realizacji danego biura, aby porównać ofertę oraz stylistykę. 

Najważniejszym jednak czynnikiem, który powinien być kluczowy przy wyborze architekta wnętrz, jest styl, jakim kieruje się dane biuro.  Portfolio pracowni to jego wizytówka, odzwierciedla stylistykę i ideę, którymi kieruje się architekt, a tym samym już na tym etapie jesteśmy w stanie określić, czy podczas pracy nad projektem będziemy podążać wspólną ścieżką, a praca będzie przyjemna, twórcza i owocna dla obu stron.  

Projektowanie wnętrz to proces niełatwy, często emocjonalny i długotrwały,  dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego architekta. Niezbędne jest spotkanie, aby poznać swoje oczekiwania wobec projektu i współpracy. Nie bójmy się pytać i jasno określać swoje potrzeby – wówczas projekt będzie “skrojony na miarę”!