Czy warto korzystać z usług architekta wnętrz?

Czy warto korzystać z usług architekta wnętrz? Oto kilka myśli, jak postrzegamy współpracę z profesjonalnym projektantem.

Projektowanie i urządzanie wnętrza domu czy mieszkania to dla jednych przyjemność, dla innych z kolei ogromne wyzwanie. Brak doświadczenia, wiedzy czy pomysłów to powody, dla których warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy profesjonalisty. A więc: czy warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

WIZJA – FORMA – ERGONOMIA

Rozmowa to podstawa do rozpoczęcia prac projektowych – jako architekci zawsze wysłuchamy oczekiwań i sugestii klienta, jednak jest to jeden z wielu czynników kształtujących projekt. Przenosząc wizję wnętrza na realny grunt, musimy wziąć pod uwagę rozmaite aspekty : techniczne, ergonomiczne, finansowe, a także estetyczne. Niejednokrotnie deweloperzy stawiają przed nami wyzwanie w postaci nieustawnych, małych pomieszczeń, które wymagają optymalizacji przestrzeni i opracowania na nowo układu funkcjonalnego całego mieszkania lub domu –  każde wnętrze to czysta karta i potencjał na piękny projekt!

PONADCZASOWOŚĆ I KREATYWNOŚĆ

Mogłoby się wydawać, że jasno sprecyzowane oczekiwania klienta to ułatwienie dla każdego architekta. Niestety nie do końca.  Przychodząc do architekta wnętrz warto jest być otwartym na nowe pomysły – twórcze myślenie i kreatywność to wartość, za którą klient płaci. Nasza praca to także śledzenie najnowszych trendów, jednak nie powinniśmy ślepo podążać za modą. Każde wnętrze to indywidualny projekt, który powinien opierać się na ponadczasowych charakterze, różnorodnych materiałach i dobrym designie, który przetrwa wiele lat. Architekt zaproponuje nieoczywiste rozwiązania, które kształtują przestrzeń, uwydatniają jej zalety i ukrywają wady.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Samodzielne projektowanie wnętrza to czasochłonne i pracochłonne wyzwanie – ogrom materiałów, możliwości i rozwiązań technicznych to nierzadko tygodnie studiowania katalogów, stron internetowych i wycieczki do salonów wszelkiego wyposażenia wnętrz. Niejednokrotnie brakuje Wam czasu czy cierpliwości.

Zatrudnienie architekta to oszczędność pieniędzy – brzmi dziwnie? Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości jest to bardzo korzystne dla funduszy klienta. Podstawa to praca nad projektem w obrębie ustalonego budżetu. Architekt dobierze konkretne materiały, rozwiązania i produkty, zajmie się także poszukiwaniem dystrybucji i przygotowaniem ofert, co zdecydowanie skróci czas realizacji projektu, ułatwi zakupy, a praca ze sprawdzonymi dostawcami to możliwość otrzymania atrakcyjnej ceny i gwarancja jakości. Pamiętajmy, że odpowiednio ukształtowane wnętrze to mniejsze ryzyko niepotrzebnych kosztów, błędów projektowych i  kontrolowanie wydatków, mając również na uwadze elementy, na których warto oszczędzić, a w co warto zainwestować.

REALIZACJA PROJEKTU A POPRAWNOŚĆ WYKONANIA

Samodzielna realizacja projektu to kolejne wyzwanie do osiągnięcia wymarzonego wnętrza. W przypadku projektu wykonawczego z nadzorem stoimy na straży prawidłowego wykonania projektu – nasza pomoc pozwoli uniknąć kosztownych pomyłek, które mogą być skutkiem błędnych decyzji czy braku znajomości danego tematu. Dobry architekt to nie tylko kreatywny umysł, ale także duża wiedza techniczna, znajomość właściwości materiałów i praca z zaufanymi ekipami, które pomogą w realizacji.